12 września 2022 Udostępnij

5 największych błędów zdrowotnych, jakie można popełnić w biurze

Biuro jest siedliskiem zagrożeń dla zdrowia, jeśli nie wiesz, co powinieneś robić, a czego nie.

Spędzamy ogromną ilość czasu siedząc przy biurku, a to oznacza, że jest to miejsce, które może uczynić Twoje zdrowie lub je złamać. Jeśli robisz niewłaściwe rzeczy, możesz narazić się na problemy z układem mięśniowo-szkieletowym, a nawet na choroby serca.

Skupienie się na zdrowiu nigdy nie jest czymś złym, a robiąc to, upewnisz się również, że jesteś bardziej produktywny w ogóle. Kiedy czujesz się sprawny i zdrowy, możesz zrobić znacznie więcej i nie będziesz miał mgły mózgowej, która powoduje zamieszanie i błędy.

Tak więc, aby pokazać, jak być zdrowszym w swoim środowisku biurowym, porozmawiajmy o 5 największych błędach zdrowotnych, które można popełnić w biurze i jak ich uniknąć.

Błąd 1 - Siedzenie przez zbyt długi czas

Czy słyszałeś o chorobie siedzenia? Pracownicy biurowi są narażeni na ogromne ryzyko rozwoju tego szczególnego stanu, który zwiększa ryzyko rozwoju chorób serca, cukrzycy, niskiego nastroju i problemów mięśniowo-szkieletowych, aby wymienić tylko kilka problemów zdrowotnych.

Wstawanie i poruszanie się jest bardzo ważne i można to robić na wiele różnych sposobów. Co powiesz na biurko z regulacją wysokości i stanie przez pewien czas? A może spróbować aktywnego siedzenia? Dlaczego nie podjąć ogólnego wysiłku, aby więcej wstawać lub nawet spróbować chodzić do pracy pieszo?

Błąd 2 - Picie niewystarczającej ilości wody

Rozumiemy to, jesteś zajęty przy biurku i jesteś tak pochłonięty pracą, że zapominasz o czasie i zapominasz pić wodę, którą ślubowałeś pić. Nawodnienie jest bardzo ważne dla zdrowia, zarówno fizycznie jak i psychicznie, a bez wystarczającej ilości wody skończysz z dość paskudnym bólem głowy pod koniec dnia.

Trzymaj w pobliżu butelkę z wodą do ponownego napełnienia i upewnij się, że wypijesz ją całą, a następnie regularnie uzupełniaj.

Błąd 3 - Jedzenie lunchu przy biurku

Nie bez powodu nazywa się to "przerwą na lunch". Oznacza to, że powinieneś zrobić sobie przerwę w pracy, odejść od biurka i pójść gdzieś indziej, aby zjeść swój lunch, najlepiej taki, który składa się ze zdrowych składników. Jedząc lunch przy biurku, nie zapewniasz sobie przerwy psychicznej, która jest niezbędna dla optymalnego skupienia i koncentracji.

Błąd 4 - Brak regularnych przerw

Regularne przerwy nie przynoszą efektu przeciwnego do zamierzonego; wręcz przeciwnie, są świetnym narzędziem zwiększającym produktywność. Kiedy robisz regularne przerwy, pozwalasz swojemu mózgowi na chwilę wytchnienia, skupienia i rozpoczęcia pracy od nowa w bardziej produktywny sposób. Jeśli spojrzysz na Metodę Pomodoro, bardzo udaną technikę zarządzania czasem, która wykorzystuje regularne okresy intensywnej pracy i regularne przerwy.

Błąd 5 - Nieprawidłowe siedzenie

Jeśli siedzisz na krześle biurowym nieprawidłowo, pod koniec dnia będziesz odczuwać bóle. W dłuższym okresie czasu może to doprowadzić do bólu dolnej części pleców, górnej części pleców, bólu szyi, bólu nadgarstka itp. Życie z przewlekłym bólem nie jest zabawą, a siedzenie nieprawidłowo jest jednym ze sposobów zapewnienia, że skończysz z tym problemem.

Ergonomiczne meble biurowe to świetny sposób na zapewnienie, że twoje ciało jest wspierane podczas siedzenia, ale nawet wtedy musisz upewnić się, że twoje ciało jest wyprostowane i wyrównane.

Unikaj tych 5 błędów, a automatycznie zapewnisz sobie zdrowszy obraz pracy.

Damian Nowak

Designer wnętrz, działający w branży projektowania przestrzeni biurowych. Katowice.