15 lipca 2022 Udostępnij

5 sposobów na poprawę produktywności dzięki ergonomicznym meblom

Produktywność jest wszystkim, prawda?

Produktywność jest powiązana ze wszystkim, co jest ważne w środowisku biurowym. Od morale do szczęścia, rentowności do sprzedaży. Wszystko to w jakiś sposób sprowadza się do produktywności i z pewnością jest ze sobą powiązane gdzieś na linii.

Kiedy pracownicy są szczęśliwi, są wydajni. Kiedy pracownicy są wydajni, są szczęśliwi i zmotywowani. Kiedy firma jest produktywna, jest rentowna.

Mając to wszystko na uwadze, nic dziwnego, że firmy szukają sposobów na poprawę wydajności wszędzie tam, gdzie mogą je znaleźć!

Jeśli chcesz zwiększyć wydajność swojego biura lub jesteś pracownikiem zmotywowanym do lepszej pracy, czy zastanawiałeś się kiedyś nad rolą ergonomicznych mebli w całym tym obrazie?

To prawda! To, jak wygodnie się czujesz, ma ogromny wpływ na Twoją produktywność.

  • Jeśli jest Ci wygodnie, nie rozpraszasz się, a więc nie popełniasz błędów.
  • Jeśli jest Ci wygodnie i masz oparcie w ergonomicznym krześle, rzadziej cierpisz na bóle, a zatem będziesz w stanie skupić się i skoncentrować na zadaniu o wiele lepiej
  • Jeśli jest Ci wygodnie, jesteś szczęśliwszy. Istnieje bezpośredni związek pomiędzy morale i produktywnością

Rola ergonomicznego projektowania biur w produktywności

Firmy będzie znaleźć to bardzo trudne do utrzymania ich doświadczonych pracowników, jeśli cierpią z powodu bólów i bólów, nie wygodne w ich ustawieniach biurowych i są nieszczęśliwi w wyniku. To samo można powiedzieć o próbie przyciągnięcia nowych talentów do biura zbyt - słowo dostaje wokół i ważne jest, aby zrobić dobre wrażenie na zewnątrz.

Dlatego tak ważne jest zrozumienie, że zła ergonomia to coś, czego należy unikać, a dobra ergonomia to coś, czego potrzebujesz.

Oto 5 sposobów, w jaki ergonomiczne meble mogą zwiększyć produktywność Twojego biura i doprowadzić do bardzo świetlanej przyszłości firmy!

  1. Używanie ergonomicznego krzesła zamiast zwykłego krzesła zapewnia pracownikom wygodę i wsparcie. Zapewnia to wyrównanie kręgosłupa i mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia problemów mięśniowo-szkieletowych. Szkolenie wszystkich w zakresie różnych funkcji tych krzeseł również zwiększa pozytywny obraz.
  2. Korzystanie z ergonomicznej klawiatury i ergonomicznej myszy może pomóc w zmniejszeniu bólu nadgarstków. Ból mięśniowo-szkieletowy nie dotyczy tylko pleców, ponieważ ból nadgarstka może być bardzo bolesny i trudny do pokonania dla pracowników, którzy muszą używać klawiatury w dużej ilości w ciągu dnia pracy.
  3. Podpórki pod laptopy mogą pomóc pracownikom, którzy używają laptopów w ramach swojej regularnej pracy. Kiedy używasz laptopa, zawsze patrzysz w dół, a to może przyczynić się do bólu szyi w ogromnym stopniu. Jeśli pozostawimy to bez zmian, może to powodować dyskomfort w ramionach i górnej części pleców, a także może prowadzić do bólu głowy. Nie jest to produktywny obraz! Zamiast tego podnieś laptopa do poziomu oczu za pomocą drewnianego lub plastikowego risera.
  4. Ergonomiczne biurka są idealne dla siedzącego i stojącego wzoru pracy. Oznacza to w zasadzie, że zmniejszasz swoje czynniki ryzyka dla problemów związanych z siedzącym trybem życia. W ramach tego, stoisz przez część dnia, a następnie siedzisz, powtarzając proces. Biurka tego typu można regulować pod względem wysokości, można też przestawić się na biurko stojące.
  5. Cała idea ergonomii polega na tym, że kładziesz nacisk na komfort i wsparcie. Gdy to zrobisz, Twoi pracownicy zobaczą, że cenisz to, jak się czują w ciągu dnia pracy, a w rezultacie oni również poczują się docenieni. To podnosi morale, a wspomnieliśmy już, że wysokie morale oznacza wysoką wydajność. Sama idea stosowania ergonomicznych mebli jest dlatego sam w sobie jest czynnikiem zwiększającym wydajność.

Ergonomiczne meble również świetnie wyglądają. Nie da się uniknąć faktu, że kiedy gość wchodzi do Twojego biura, rozgląda się i wyrabia sobie pierwsze wrażenie. Bardzo trudno jest zmienić to pierwsze wrażenie, jeśli jest negatywne, ale jeśli jest pozytywne, będzie to oznaczać więcej biznesu dla Ciebie w przyszłości.

Ten rodzaj ergonomicznego projektu pokazuje, że stawiasz swoich pracowników na pierwszym miejscu, ale także pokazuje nowoczesną i ostrą stronę swojego biura.

Damian Nowak

Designer wnętrz, działający w branży projektowania przestrzeni biurowych. Katowice.