5 października 2022 Udostępnij

Co robi biurko na stojąco dla Twojego zdrowia psychicznego?

Czy wiesz, że posiadanie rutyny pomiędzy siedzeniem a staniem jest niezwykle korzystne dla Twojego zdrowia?

To prawda!!!

Wiele osób uważa, że stanie w ogóle nie robi wiele dla Ciebie, ale to nieprawda. Stanie pomaga dać twojemu ciału rozciągnąć się, pomaga twojemu układowi mięśniowo-szkieletowemu, a także zmniejsza ryzyko poważnych problemów zdrowotnych związanych z chorobą siedzącą.

Ale, co robi stanie dla twojego zdrowia psychicznego?

Tak wiele słyszymy o zdrowiu fizycznym, ale wiemy, że stres w miejscu pracy jest powszechny. Nauka zarządzania stresem w miejscu pracy jest niezbędna, jeśli chcesz pomóc chronić swoje zdrowie psychiczne tak bardzo, jak tylko możesz.

Co zatem może zrobić biurko z regulacją wysokości lub biurko z regulacją wysokości dla Twojego zdrowia psychicznego w pracy?

Wykazano, że każdy rodzaj ćwiczeń fizycznych poprawia nastrój i pomaga radzić sobie ze stresem. Kiedy wstajesz i siadasz na część dnia, np. 45 minut siedzenia i 15 minut stania lub może nawet podział pół godziny każdego z nich co godzinę, dajesz mózgowi zastrzyk tlenu. To pomaga Twojemu mózgowi uwolnić endorfiny i hormony, które są kluczowe dla zdrowia, ale także dla nastroju.

Sprawdź ten film, który mówi o biurkach stojących i ich korzyściach nieco więcej.

W środowisku biurowym, pracownicy są domyślnie siedzący. Cała rola pracownika biurowego obraca się wokół spędzania czasu przy biurku i siedzenia przez długi okres czasu. Jednak na tym nie koniec. Możesz postawić na aktywną pracę i spróbować nieco bardziej poruszać swoim ciałem w ciągu dnia.

Stanie i siedzenie to tylko jedna rzecz, na której możesz się skupić, ale możesz też spróbować aktywnego siedzenia. Jest to rodzaj krzesła, które jest trochę poza równowagą. Pod spodem może znajdować się piłka balansowa lub bujak, a Ty musisz zaangażować mięśnie rdzenia, aby utrzymać się w pozycji pionowej. To pomaga Ci poruszać się więcej i dlatego daje Ci impuls do zdrowia.

Skupienie się na swoim zdrowiu psychicznym tak samo jak na fizycznym jest kluczowe. Posiadanie wszechstronnego skupienia oznacza, że otrzymujesz najlepsze z obu światów, a podejmowanie wysiłku, aby wstać i poruszać się daje ci przewagę.

Lidia Kowalik

Absolwentka krakowskiej ASP. Obecnie projektantka przestrzeni recepcyjnych oraz biur. Kraków.