2 października 2022 Udostępnij

Dlaczego aktywna praca i zarządzanie czasem idą w parze

Jeśli chcesz jak najlepiej wykorzystać swój czas, musisz nauczyć się nim odpowiednio zarządzać.

Wiele osób zakłada, że bycie produktywnym oznacza siedzenie przy biurku przez wiele godzin, walenie w klawiaturę i próby przebrnięcia przez listę rzeczy do zrobienia.

Nie jest to najbardziej produktywna droga i z pewnością nie jest też najzdrowsza.

Najlepszym sposobem na połączenie zdrowia i produktywności jest stosowanie aktywnej pracy i zarządzania czasem.

Dlaczego to działa?

Zasadniczo, kiedy czujesz się dobrze w środku, masz więcej energii, a twój mózg ma cały tlen, krew i pożywienie, których potrzebuje, aby skupić się na zadaniu. Bycie bardziej aktywnym w ciągu dnia pracy i podjęcie wysiłku, aby nie być stale przyklejonym do krzesła biurowego z pewnością pomoże Ci poczuć się lepiej w środku.

Pracownicy biurowi są podatni na chorobę siedzącą, która drastycznie zwiększa szanse na poważne problemy zdrowotne. Jednakże, wstawanie i poruszanie się, używanie biurek o podwyższonej wysokości, a może nawet używanie aktywnego siedzenia, wszystko to daje znacznie większe szanse na sukces w wykopaniu ryzyka siedzenia ze swojego życia i nadanie zdrowszego blasku rzeczom.

Jak to się ma do wydajności? Zdrowi pracownicy są w stanie łatwiej się skupić i skoncentrować, a to oznacza większe szanse na wykonanie wszystkich zadań. Możesz jednak przenieść to na inny poziom, stosując również zarządzanie czasem. Oznacza to, że organizujesz swój czas i wykonujesz w pierwszej kolejności najpilniejsze zadania.

Kilka technik obejmuje planowanie, blokowanie czasu, technikę Pomodoro, ustalanie priorytetów i listy rzeczy do zrobienia. Sprawdź ten film, który mówi o tym, jak Elon Musk organizuje swoją codzienną rutynę.

Włączenie zarówno aktywnej pracy, jak i zarządzania czasem pomaga uzyskać znacznie lepszy obraz w ciągu dni roboczych. Nie tylko twoje zdrowie ci za to podziękuje, ale także twój menedżer! Im więcej pracy wykonasz, zgodnie z pożądanym standardem, tym lepszy obraz stworzysz dla firmy jako całości.

Oczywiście, dla Ciebie, zdrowie jest pierwszym problemem, ale jesteś bez wątpienia ktoś, kto chce zrobić swoje najlepsze w pracy i oznacza to organizację czasu, aby zapewnić, że cokolwiek trzeba zrobić jest zakończona na czas i do wielkiego standardu.

Damian Nowak

Designer wnętrz, działający w branży projektowania przestrzeni biurowych. Katowice.