17 kwietnia 2022 Udostępnij

Quick Insights Calibre - powody, dla których warto uczestniczyć w wydarzeniach biznesowych

Drogi Czytelniku,

Witamy w dzisiejszej sesji szybkich spostrzeżeń w Calibre!

Dzisiejsza dyskusja będzie dotyczyła tego, jak ważne dla współczesnych pracowników biurowych jest uczestniczenie w wydarzeniach biznesowych. Źródłem inspiracji do napisania tego artykułu była nasza niedawna wizyta na targach Orgatec w Niemczech, a także wnikliwy artykuł UrbanNetwork "7 powodów, dla których wydarzenia networkingowe są ważne dla Twojej firmy". W Calibre mocno wierzymy, że uczestnictwo w wydarzeniach branżowych ma ogromne znaczenie dla sukcesu biznesowego.

Prześledźmy teraz kilka naszych ulubionych punktów z artykułu UrbanNetwork, z którymi również zdecydowanie się zgadzamy....

Powód nr 1: możliwość bezpośredniej interakcji z liderami biznesu

Komunikacja twarzą w twarz zawsze będzie jednym z najskuteczniejszych sposobów rozmawiania z interesariuszami firmy, niezależnie od tego, jak nowoczesne i zaawansowane technologicznie są korporacje. Uważamy, że zamiast siedzieć zawsze przy stole konferencyjnym i przeprowadzać wideokonferencje z ważnymi specjalistami biznesowymi, o wiele więcej można się nauczyć i przyswoić, gdy rozmawia się z kimś twarzą w twarz. Pamiętaj, że nowe doświadczenia mogą potencjalnie prowadzić do nowych możliwości dla Twojej firmy, więc staraj się korzystać z jak największej liczby wydarzeń biznesowych.

Najważniejszy powód nr 2: daje szansę wypróbowania nowych sposobów uczenia się

Uczestnictwo w wydarzeniach biznesowych pozwala pracownikom wypróbować nowe sposoby uczenia się i uzyskać świeże pomysły dla organizacji, zamiast polegać na webinariach, podcastach, artykułach internetowych itp. W pewnym sensie zmusza to do wyrwania się z dotychczasowych stref komfortu i dosłownego oderwania się na chwilę od biurka. Niestety rzeczywistość jest taka, że przykucie do krzesła biurowego może uniemożliwić poszerzanie wiedzy i wprowadzanie nowych pomysłów do biznesu. A tego przecież nie chcesz, prawda?!

Najważniejszy powód nr 3: możliwość nawiązania kontaktów z innymi w bardziej społecznym kontekście

Wydarzenia biznesowe dają profesjonalistom szansę na spotkanie się z podobnymi sobie specjalistami w bardziej swobodnym i towarzyskim otoczeniu. Można wymieniać się błyskotliwymi pomysłami, rozdawać wizytówki i nawiązywać przydatne kontakty, a jednocześnie świetnie się bawić. To wszystko są doskonałe sposoby na dalszy rozwój firmy.

Na zakończenie:

Podsumowując, uważamy, że korzystanie z imprez biznesowych jest fantastycznym pomysłem dla profesjonalistów z wielu powodów. Bez wątpienia istnieje kilka elementów, które pomagają w tworzeniu udanego biznesu, a podejmowanie wysiłku związanego z uczestnictwem w wydarzeniach biznesowych jest jednym z nich.

Ponadto, jeśli chcesz jeszcze bardziej wzbogacić swoje środowisko biurowe o nowe szklane biurko, elegancką recepcję lub szukałeś w sieci "meble biurowe Londyn", skontaktuj się z nami!

Mamy nadzieję, że ten artykuł okazał się przydatny!

Dziękujemy za przeczytanie!

Lidia Kowalik

Absolwentka krakowskiej ASP. Obecnie projektantka przestrzeni recepcyjnych oraz biur. Kraków.