27 stycznia 2016 Udostępnij

Recepcja biurowa – jakie meble mogą wchodzić w jej skład?

Jeśli mowa jest o meblach w recepcji to na pewno wiele osób na początek pomyśli po ladzie recepcyjne i na pewno jest to myślenie w dobrym kierunku. Nie będzie to jednak wyłączny element wyposażenia. Lada ma swoje zadania i na pewno będzie ważna. Przy niej obsługiwani będą klienci, tam mogą uzyskiwać informacje a pracownik biurowy wykonuje swoje zadania. Na pewno znaczenie będzie miała funkcjonalność lady recepcyjne i z tego powodu jak się zdaje musi być naprawdę dobrze przygotowana, estetyczna i przemyślana. W nowoczesnych recepcjach wprowadza się coraz częściej takie lady, które mogą się jakoś wyjątkowo prezentować.

Nowoczesne kształty i elementy lad recepcyjnych sprawiają, że mogą one zaskakiwać wszystkich, którzy w biurze się pojawią. Ale to nie wszystko. Zwróćmy uwagę jeszcze na inne meble z jakimi mamy do czynienia. Na pewno w dobrej recepcji nie może brakować szaf, w których będą przechowywane dokumenty. Jest to ważna sprawa, ponieważ taki element wyposażenia gwarantuje, że recepcja może się stać takim miejscem, które będzie dobrze uporządkowane a to jak się zdaje ma szczególne znaczenie. Dobrze będzie przygotować także pewne niewielkie pojemniczki, które będą pozwalały na przechowywanie drobnych przedmiotów, z których się tam korzysta.

Ogólnie mówiąc chodzi oczywiście o swoiste organizery, które będą takim korzystnym elementem wyposażenia, ponieważ będzie można utrzymać porządek w spinaczach, zszywkach, notesach czy długopisach. Dobrze będzie oczywiście, jeśli w recepcji znajdzie się także szafa na ubrania, gdzie pracownicy będą mogli schować swoje okrycie zwierzchnie w czasie pracy. Dzięki temu recepcja będzie dobrze uporządkowana a elementy należące do pracowników nie będą widoczne co na pewno będzie robiło na gościach dobre wrażenie. Poza tym jest to także ważne dla pracowników, że nie muszą się martwić o to, gdzie będą mogli zostawić swój parasol torebkę czy płaszcz.

Lidia Kowalik

Absolwentka krakowskiej ASP. Obecnie projektantka przestrzeni recepcyjnych oraz biur. Kraków.