8 czerwca 2022 Udostępnij

Szybkie sztuczki na poprawę ostrości, które warto wypróbować

To zupełnie normalne, że w połowie poranka lub po południu dopada nas spadek energii; wszyscy to przeżywaliśmy! Kluczem jest jak najszybsze otrząśnięcie się z tego stanu, tak aby nie zamienił się on w długi okres bezczynności przy biurku! Na szczęście istnieje wiele przydatnych sztuczek, które pomogą Ci się skoncentrować i kontynuować pracę w zwykłym tempie.

Zapoznaj się z poniższymi sugestiami i sprawdź, czy któreś z nich zadziałają w Twoim przypadku.

  • Wypij trochę wody - To może być tak proste, jak lekkie odwodnienie! Powinniśmy pić 8 szklanek wody dziennie po 8 uncji, aby zapewnić odpowiednie nawodnienie naszego organizmu i koncentrację naszego mózgu. Spróbuj!
  • Idź na szybki spacer - Odrobina świeżego powietrza i ruchu może być wszystkim, czego potrzebujesz. Jeśli masz taką możliwość, przejdź się przez pięć minut wokół bloku lub na zewnątrz; jeśli nie masz takiej możliwości, przejdź się po biurze lub udaj się do mebli wypoczynkowych i upewnij się, że w tym czasie zaczerpniesz świeżego powietrza!
  • Wypróbujstoły o odpowiedniej wysokości - wykazano, że naprzemienne korzystanie z pozycji siedzącej i stojącej poprawia koncentrację i skupienie, a jednocześnie zapewnia odrobinę ruchu.
  • Joga przybiurku i rozciąganie - nie musisz od razu zakładać maty do jogi, aby spróbować kilku szybkich ćwiczeń rozciągających lub lekkich ćwiczeń przy biurku!
  • Głębokie oddychanie - wdech przez nos i powolne odliczanie do pięciu, przytrzymanie przez trzy, a następnie wypuszczenie powietrza przez usta do pięciu, powtarzane wielokrotnie, powinno przywrócić Ci koncentrację.

Czy masz jakieś inne wskazówki, jak szybko odzyskać koncentrację?

Damian Nowak

Designer wnętrz, działający w branży projektowania przestrzeni biurowych. Katowice.