1 lutego 2016 Udostępnij

Twój wizerunek zaczyna się w recepcji biurowej

W recepcji biurowej nie powinno być przypadków. Dla każdej instytucji przygotowanie odpowiedniej recepcji jest po prostu bardzo ważne. Dlatego każdy element musi być tam dobrze zaplanowany i przemyślany. Pracownik, który tam będzie zatrudniony również musi być dobrze przygotowany. Wiele osób potwierdzi powiedzenie: jak Cię widzą tak Cię piszą. Dlatego właśnie recepcja jest tak ważnym miejscem, które może kształtować wizerunek firmy. Tutaj jest pierwszy kontakt z klientem. Nie ma się więc co dziwić, że tak ważne jest jej dobrze zaplanowane. Dotyczy to praktycznie każdej instytucji, również prawnych kancelarii.

Trzeba przygotować taką recepcję, która od samego początku do końca będzie zaplanowana naprawdę bardzo dobrze. Nie jest to takie proste jakby się mogło wydawać, nie wystarczy kilka drogich mebli i już będzie efekt. Tak można bowiem łatwo zagracić pomieszczenia a wiadomo, że nie o to chodzi. Nie ma nic gorszego niż zagracone pomieszczenia recepcji, które w ogóle nie odpowiadają estetyce na jakiej będzie nam zależeć. Jeśli chce się dobrze przygotować recepcję to trzeba się mocno postarać i wykazać się tak naprawdę wiedzą z różnych dziedzin. Trzeba myśleć o tym, by łączyć takie elementy jak architektura, zarządzanie czy marketing. Klient nasz pan Właśnie nasi klienci i ich oczekiwania oraz upodobania mają decydować o tym jak będzie wyglądać wnętrze recepcji.

Na pewno ułatwieniem będzie dla nas tworzenie takiego obrazu, w którym określi się oczekiwania klientów i będziemy wiedzieć na jakie elementy przede wszystkim starają się zwracać swoją uwagę. Obecnie raczej odchodzi się od wnętrz, w których znajdują się ciężkie meble, dużych rozmiarów, które niestety mogą się stać elementem, który nieco przytłoczy naszych klientów. Nie może być wrażenia naszej dominacji nad klientem, ponieważ wtedy nie będzie się on dobrze czuł. Nie powinno być także wrażenia zagracenia, ponieważ to niestety nie prezentuje się dobrze. Na koniec warto także zauważyć, że poza meblami ważne będzie także oświetlenie, które również musi zostać sensownie wykonane. To ważna sprawa, ponieważ światłem i iluminacją można naprawdę wiele zyskać. Nie może być oślepiania, ale światła musi być na tyle dużo, że rzeczywiście będzie wszystko dobrze widoczne. Jest to także miejsce pracy, dlatego nie można zapominać o tym, że światło musi gwarantować możliwość wygodnego realizowania zadań przez pracowników.

Bronisław Łódzki

Architekt, projektant lad biurowych. Poznań