20 sierpnia 2022 Udostępnij

Wskazówki, jak sprawić, by miejsce pracy było przyjemniejsze i bardziej produktywne

Ostatnio natknęłam się na naprawdę ciekawy artykuł autorstwa: http://www.gethppy.com/ o różnych sposobach na uczynienie pracy bardziej zabawną i produktywną. Oprócz posiadania psa biurowego, ponieważ z poprzednich doświadczeń wiem, że są one bardzo rozpraszające, wszystkie inne wymienione pomysły wydają się być świetnym pomysłem! Moim osobistym faworytem jest ten dotyczący posiadania atrakcyjnego miejsca pracy. To z pewnością jest prawdą dla mnie! Pracuję o wiele lepiej, gdy miejsce biurowe jest w dobrym stanie i wygląda przyjemnie. Dla mnie, posiadanie kilku przyciągających wzrok portretów na ścianie, nowocześnie wyglądających mebli biurowych i uzyskanie właściwego schematu kolorystycznego zwykle robi sztuczkę w podnoszeniu mojego nastroju w pracy.

Bardzo ważne jest dla mnie, z czym na pewno zgodzi się wielu innych pracowników biurowych, aby mieć pozytywne i zdrowe relacje z kolegami z pracy. Praca w toksycznym środowisku biurowym jest niezwykle demotywująca, więc punkt artykułu dotyczący zachęcania do zawierania przyjaźni w pracy jest jak najbardziej na miejscu.

Podsumowując, bardzo wierzę, że jeśli pracodawcy i pracownicy mają wzajemne zrozumienie i uznają swoje potrzeby, to rzeczywiście doprowadzi to do wielu obiecujących rezultatów. Osobiście mam podejście typu "pracuj ciężko, baw się ciężko", do którego zachęcam wielu z Was, jeśli jeszcze tego nie zrobiliście.

W osobnej notatce, Boże Narodzenie jest tuż za rogiem, więc będzie to świetna okazja dla Ciebie i Twoich kolegów z pracy, aby spotkać się i poznać się lepiej w bardziej społecznym kontekście. Daje to również możliwość wspólnego świętowania ciężkiej pracy, którą wszyscy włożyliście w tym roku. Wspaniałą rezolucją, która moim zdaniem powinna być na liście każdego w nadchodzącym roku, jest próba utrzymania moralności i pozytywności w miejscu pracy we wszystkich okolicznościach, zwłaszcza w trudnych okresach w pracy w 2017 roku.

Damian Nowak

Designer wnętrz, działający w branży projektowania przestrzeni biurowych. Katowice.