6 września 2022 Udostępnij

4 sugestie dotyczące aktywnej i przyjemnej przerwy na lunch

Ręka do góry, kto nie robi regularnie przerwy na lunch z dala od biurka.

No dalej, bądźcie szczerzy.

Prawdopodobnie wielu z was ma teraz podniesione ręce.

Jeśli myślicie, że siedzenie przy biurku na lunchu pomoże wam zrobić więcej, to jesteście w błędzie. Jeśli myślisz, że siedzenie przy biurku podczas lunchu pokazuje twojemu przełożonemu, że jesteś oddany, to jesteś w błędzie. Jeśli myślisz, że siedzenie przy biurku na lunch jest zdrowe w jakikolwiek sposób, kształt lub formę, jesteś bardzo źle.

Nie bez powodu masz przerwę na lunch, a jej celem jest danie Ci szansy na oderwanie się od krzeseł biurowych i udanie się do innego środowiska, jakkolwiek długo ta przerwa trwa!

Od tego momentu postaw sobie za cel, aby w każdej przerwie obiadowej wstać i udać się gdzieś indziej niż do swojego biurka, kiedy zaczyna się przerwa obiadowa. Oczywiście, pomaga to, jeśli pracodawcy zapewniają swoim pracownikom wygodne miejsce, do którego mogą się udać podczas przerwy na lunch, takie jak stołówka lub przestrzeń na zewnątrz.

Innym dobrym sposobem na spędzenie przerwy na lunch, oprócz zjedzenia zdrowego posiłku, jest upewnienie się, że masz trochę ćwiczeń.

Podczas gdy jesteś bardzo zajęty pracą, gdy siedzisz przy biurku w biurze projektanta, twój umysł jest wirujący i wymyślasz nowe pomysły, jesteś również usadowiony. Spędzać zbyt długo siedzenie puszek stawia ciebie przy ryzyku poważnych obaw o zdrowie, tak jak zwiększony ryzyko choroba serca, ryzyko typ II cukrzyca, zwiększony ryzyko niektóre typ rak, i różnych innych problemów które są właśnie równie poważni jak bardzo poważni ones właśnie wspominaliśmy.

W takim przypadku, wykorzystując swoją przerwę na lunch, aby wstać i poruszać się oznacza, że nie tylko dajesz sobie większą szansę na lepszą koncentrację po powrocie do pracy, ale także poprawiasz swoje zdrowie i samopoczucie też.

Jakie są więc najlepsze sposoby na spędzenie przerwy na lunch? Odpowiedzią jest wszystko, co wiąże się z aktywnością, ale sprawdźmy cztery konkretne pomysły, które są bardzo wykonalne podczas przerwy na lunch.

  1. Idź na spacer na zewnątrz - Po pierwsze, wyjście na zewnątrz w ramiona Matki Natury to świetny pomysł. Oznacza to, że korzystasz ze świeżego powietrza, naturalnego światła, a także zyskujesz trochę ruchu w tym samym czasie. Jeśli Twoje biuro znajduje się w pobliżu zielonej, otwartej przestrzeni, wybierz się tam na spacer podczas przerwy na lunch.
  2. Idź na jogging z przyjacie lem - Jeśli czujesz się szczególnie aktywny, dlaczego nie wziąć swoich trenerów i nie pójść na szybki jogging z przyjacielem? Jeśli nie przepadasz za joggingiem, możesz również pójść na spacer, ale pomysł pójścia z przyjacielem lub kolegą oznacza, że otrzymujesz również impuls społeczny, który poprawia Twój nastrój, a jeśli idziesz z kolegą, wzmacniasz również relacje w pracy.
  3. Spróbuj szybkiej sesji jogi - Jest całkowicie możliwe, aby uprawiać jogę w ciągu zaledwie kilku minut, więc weź matę i jakieś ciche miejsce i zacznij się rozciągać! Joga jest fantastyczna dla elastyczności i zwiększenia krążenia, ale jest również idealna do radzenia sobie ze stresem i niepokojem, które jak wszyscy wiemy są bardzo powszechne w nowoczesnym miejscu pracy.
  4. Wybierz się nasiłownię, jeśli to możliwe - Jeśli masz wystarczająco dużo czasu, dlaczego nie pójść do lokalnej siłowni i nie spróbować pół godziny na bieżni? Nie rób nic zbyt forsownego, ponieważ nie chcesz się zbytnio zmęczyć, ale niewielki trening może wystarczyć, aby poprawić Twój nastrój i poziom ćwiczeń do końca dnia.

Istnieje niezliczona ilość pozytywnych i aktywnych sposobów na spędzenie przerwy na lunch, ale te cztery sugestie dają Ci świetny punkt wyjścia. Nie musisz robić nic zbyt aktywnego, jeśli nie czujesz takiej potrzeby, ale wystarczy, że po prostu będziesz więcej ruszać swoim ciałem. Jeśli w ogóle, ucieczka od biurka powinna być celem!

Lidia Kowalik

Absolwentka krakowskiej ASP. Obecnie projektantka przestrzeni recepcyjnych oraz biur. Kraków.