13 stycznia 2016 Udostępnij

Jak urządzić odpowiednią recepcję biurową?

Chcąc przygotować recepcję w biurze trzeba brać pod uwagę to, że ma być ona wizytówką naszej firmy. Zawsze wchodzą do biura klient na sam początek będzie się stykał właśnie z recepcją. Dlatego właśnie wtedy trzeba robić jak najlepsze wrażenie. Recepcja powinna być profesjonalna i musi wywoływać u klientów dobre skojarzenia. Na pewno warto wziąć pod uwagę kilka wskazówek z tym związanych. W jakiś sposób recepcja powinna nawiązać do działalności firmy. Prowadząc agencje reklamową trzeba postawić na kreatywność, można tutaj wykazać się nieco większą odwagą w stylizacjach. Jeśli chodzi o kancelarię prawną to wydaje się, że raczej stawiamy na elegancje i prestiż.

Bezpieczne będzie wtedy przygotować zwykła recepcję, w której poszczególne formy estetyczne będą raczej nawiązywać do klasyki. Chcąc podkreślić za wszelką cenę prestiż takiego miejsca na pewno dobrze będzie postawić na elementy drewniane. Takie klasyczne meble z ciemnego drewna na pewno będą ponadczasowe i wyglądać będą doskonale. Idąc dalej tropem klasyki z drewnem dobrze współgrać będą różnego rodzaju dodatki przygotowane z zastosowaniem szkła, metalu czy kamienia. Na pewno charakteryzują się pewną ponadczasowością i nie trzeba się obawiać, że poszczególne elementy będą się ze sobą gryzły.

Trzeba raczej rezygnować z kolorów, które będą mocno wyraziste. Gdy chcemy jakichś żywych elementów to na pewno łączymy je z tymi stonowanymi, by tworzyć zgraną całość. Co do barw, to na pewno ponadczasowy charakter ma kolor szary, biały oraz beżowy. Dobrze sprawdza się brąz oraz czerń. Jeśli stosujemy takie odcienie to powinno się udać przygotować wnętrze eleganckie, ciepłe w swojej formie. Estetyka to jednak, ale trzeba również pamiętać o funkcjonalności recepcji, dlatego lada recepcyjna oraz wszystkie szafki muszą gwarantować, że stanie się ona takim miejscem, gdzie każdy będzie mógł w zleconych pracach sprawdzić się możliwie najlepiej.

Lidia Kowalik

Absolwentka krakowskiej ASP. Obecnie projektantka przestrzeni recepcyjnych oraz biur. Kraków.