23 sierpnia 2022 Udostępnij

Czy siedzisz w pozycji wyprostowanej?

Prawidłowa postawa w pracy nie jest czymś, do czego przywiązywałem dużą wagę w przeszłości, ale to wszystko zmieniło się, odkąd sam zacząłem odczuwać ostre bóle pleców.

Czytałem wiele materiałów na temat sposobów poprawy mojej postawy w pracy. Na stronie http://www.nextdesks.com/ znajduje się naprawdę wnikliwy artykuł, który daje kilka przydatnych wskazówek, jak można to osiągnąć.

Ten artykuł kładzie duży nacisk na bycie mindful, więc jesteś naturalnie umieścić z powrotem do dobrych nawyków. Przykłady takie jak zaczynanie od stóp w celu osiągnięcia idealnej postawy byłyby zwykle pomijane przez wielu pracowników, takich jak ja, ale są to podstawy, o których powinniśmy zacząć myśleć więcej. Kluczem jest, aby zawsze przypominać sobie w godzinach pracy, aby siedzieć w pozycji wyprostowanej, a w przypadku, gdy zapomnimy, powinniśmy stworzyć notatki post-it, jak artykuł sugeruje jako przypomnienia, aby utrzymać naszą postawę w kontroli.

Chociaż jest to prawdziwa gratka iść na masaże, aby pomóc złagodzić nasze bóle pleców, to nadal może stać się ogromnie kosztowne w czasie. Najlepsze niedrogie sposoby, które pracowały dla mnie są rzeczy jak poruszanie się w miejscu pracy co tak często, siedząc na wygodnej poduszce w ciągu dnia i robi kilka ćwiczeń biurko jak joga biurko podczas większości moich przerw na lunch.

Przekonałem się również, że rozmowa o swoich bólach z innymi osobami jest naprawdę pomocna. Dzieje się tak dlatego, że mogą oni podzielić się z Tobą naprawdę przydatnymi wskazówkami, których obecnie możesz nie być świadomy. Na przykład kreatywny pomysł jogi na biurku, o którym właśnie wspomniałem, został zasugerowany przez mojego poprzedniego kolegę z pracy i działa cuda dla mnie, odkąd zacząłem go robić.

Lidia Kowalik

Absolwentka krakowskiej ASP. Obecnie projektantka przestrzeni recepcyjnych oraz biur. Kraków.