15 stycznia 2016 Udostępnij

Jak urządzić recepcję, by była miejscem reprezentacyjnym i funkcjonalnym zarazem?

Chyba każdy zgodzi się z tym, że recepcja to zawsze jedno z najważniejszych miejsc w każdym przedsiębiorstwie. Od tego jak będzie wyglądać zależy między innymi to jak nasza firma będzie postrzegana przez klientów. Dlatego też recepcja musi być zaprojektowana w przemyślany sposób i powinna być dobrze wkomponowana w przestrzeń biurową jaka jest dostępna. Do także miejsce pracy dla niektórych osób i trzeba o tej kwestii pamiętać. Nowoczesna recepcja pełnić będzie w biurze rzeczywiście wiele zadań. Dlatego właśnie trzeba zauważyć, żę jej odpowiednia realizacja jest naprawdę bardzo ważna i musimy wziąć pod uwagę istotne sprawy, przy jej realizowani.

W nowoczesnej recepcji trzeba wydzielić miejsca pracy jak i miejsca dla klientów. Najczęściej z tym pomieszczeniem klient spotka się w pierwszej kolejności i właśnie z tego powodu trzeba brać pod uwagę jej wykonanie tak, by przypadła do gustu klientom. Każde biuro ma swoją charakterystykę i właśnie do tego trzeba odpowiednio dopasować biuro i jego wyposażenie. Mamy licznych architektów wnętrz, którzy mogą specjalizować się właśnie w realizowaniu takich wnętrz jak recepcja. Oczekiwania klientów są różne i kluczem będzie tutaj na nie odpowiedzieć. Podkreśla się w wielu przypadkach, że ważny jest indywidualizm połączony z funkcjonalnością w momencie, gdy realizuje się recepcje. Jednym z podstawowych elementów będzie wybór doskonałych mebli, oświetlenia i innych elementów uzupełniających wyposażenie tak, że stanie się ono naprawdę wyjątkowa, praktyczna i estetyczna.

Pośród tych elementów, które powinny stać się podstawą wyposażenia będzie na pewno lada recepcyjna, która jest takim elementem bez którego nie da się wygodnie pracować w recepcji. Jeśli chodzi o te lady recepcyjne, które ostatnio możemy wykorzystać to najczęściej mają one charakter rozbudowanych elementów, które zajmują praktycznie dużą część recepcji. Składają się z mniejszych części, tworzy się w ten sposób wygodny blat do pracy jak i też do obsługi klientów. Poza ladą w dobrze przygotowanej recepcji musi się także znaleźć miejsca na szafki, by dało się porządkować wygodnie dokumenty. Natomiast ostatnim takim istotnym elementem będzie bez wątpienia przygotowane solidnie oświetlenie, które umożliwi komfort pracy i będzie nawiązywać do światła dziennego.

Damian Nowak

Designer wnętrz, działający w branży projektowania przestrzeni biurowych. Katowice.